Skip to main content

Bostonské pití čaje250 let americké nezávislosti

Nechce se vám čekat na AmKon až do září? Přihlaste se na některou z našich minisimulací! A začínáme Bostonským pitím čaje! Dokážete jako patrioté přesvědčit kolonisty k odporu proti koruně, anebo britská správa udrží věci pod kontrolou? To zjistíte už 15. prosince od 15:00 v Americkém centru. Ale pozor, kapacita je omezená a přihlášky přijímáme jen do 12. prosince v 18:00.
Přihlašovací formulář najdeš pod popisem simulace.

O simulaci

Simulace se bude věnovat dění v Bostonu v éře eskalace napětí mezi patrioty a korunou, přičemž pokrývá časový interval zhruba od vyhlášení Stamp Actu do Bostonského pití čaje. Jakožto účastníci budete jednat a reagovat na aktuální situaci, čímž budete ovlivňovat směr, kterým se události vydají. Dokáží patrioté vedení Sons of Liberty přesvědčit kolonisty k odporu proti koruně, anebo britská správa udrží věci pod kontrolou?

Pozn.: Pro účely simulace jsme mírně modifikovali skupinu do které některé postavy patří, nikoliv však v rozporu s jejich obecnou charakteristikou.

Patrioti

Samuel Adams – Jeden z vůdců Sons of Liberty, puritán a prominentní patriot. Rozdmýchával ve společnosti patriotické cítění a odpor vůči britské nadvládě.

John Hancock – Jeden z nejbohatších obchodníků v koloniích, pašerák. Spolu s Adamsem byl jedním z nejaktivnějších patriotů a později se stal předsedou kontinentálního kongresu.

James Otis – Významný právník v Massachusettské kolonii, ve svých pamfletech odsuzoval akce mladých revolucionářů, ale silně kritizoval Britský parlament za snahu autoritativně vládnout koloniím. Nesmiřitelný rival Francise Bernarda a Thomase Hutchisona.

Joseph Warren – Bostonský lékař, stál krátce v čele Massachusetts poté, co začaly ozbrojené střety. Patřil k nejbližším spolupracovníkům Samuela Adamse a Johna Hancocka.

James Swan – Významný bostonský finančník, přímo se zúčastnil Bostonského pití čaje. Svým jměním podporoval aktivity patriotů a později odboj proti Britům.

Benjamin Edes – Patriotický novinář a jeden z vydavatelů Boston Gazette, radikálního časopisu kritizujícího britské autority.  Paul Revere – Legendární Bostonský zlatník a patriot, jehož nejznámější akcí byla noční jízda, během níž varoval patrioty před vojskem mířícím do Concordu. Byl blízkým spolupracovníkem Josepha Warrena a produkoval patriotické rytiny.

Loayalisté

Thomas Hutchison – Massachusettský guvernér v době rostoucího napětí. Musel uprchnout do Anglie, kde nadále působil jako poradce.

Andrew Oliver – Obchodník a guvernér po konci Thomase Hutchisona ve funkci. Byl pověřen vykonáváním činností spjatých s nepopulárním Stamp Actem.

Francis Bernard – Dlouholetý guvernér Massachusetts před Thomasem Hutchinsonem. Již na začátku svého působení si znepřátelil Jamese Otise a obecně byl tvrdý vůči patriotům.

Thomas Gage – Veterán sedmileté války, vrchní velitel pozemních vojsk v britských severoamerických koloniích, později byl navíc jmenován guvernérem provincie Massachusettského zálivu.

John Montagu – Admirál Royal Navy. Byl jedním z velitelů britského námořnictva v Severní Americe, po určitou dobu i nejvyšším velitelem v oblasti.Timothy Ruggles – Vystudovaný právník. Jeho zásluhy ze sedmileté války ho katapultovaly mezi nejprominentnější britské kolonisty. Po dobu své více než dvacetileté veřejné služby zastával pozici soudce, nicméně hlavně působil jako mluvčí Massachusetts House of Representatives.

Samuel Hood – Prominentní britský admirál. Ve velení britského námořnictva v Severní Americe působil po mnoho let a později se stal Prvním námořním lordem.

Nezávislí

James Bowdoin – Původně úspěšný bostonský obchodník, navíc ostřílený člen Massachusetts General Court – nejvyšší politické instituce provincie. Když ho napjaté události počátku 70. let donutily vybrat si stranu, zvolil patrioty.

Harrison Gray – Jeden z nejbohatších bostonských obchodníků, ač politicky spíše neutrální, byl významnou součástí britského administrativního aparátu. Od roku 1753 dokonce vykonával pozici vládního pokladníka pro provincii Massachusetts Bay.

Benjamin Church – Lékař a politický oportunista. Sympatizoval s patrioty, minimálně veřejně, avšak ve válce o nezávislost zradil Spojené státy.

William Molineux – Bostonský obchodník. Jeden z nejradikálnějších patriotů, proslavil se například protesty proti Townshendovým zákonům anebo svým angažmá v Bostonském pití čaje.

John Adams – Advokát, 2. prezident USA, bratranec Samuela Adamse. Z politických důvodů si držel odstup od nejradikálnějších členů Sons of Liberty, ačkoliv byl  jejich členem.

Jonathan Sewall – Státní zástupce Massachusetts, přítel a patron Johna Adamse. Patřil do silně loyalistické rodiny a v roce 1775 se odstěhoval do Anglie.Thomas Cushing – Právník a obchodník, blízký přítel Johna Hancocka. Londýnem byl považován za nebezpečného radikála, protože jako mluvčí Massachusetts General Court podepisoval všechny protesty patriotů, ačkoliv rozhodně nebyl radikál a později hlasoval proti nezávislosti.