Skip to main content

Registrace

Uvidíme se v září v Plzni?

Registrace na letošní AmKon jsou u konce, role jsou rozdány!

Přidělenou roli na AmKonu najdete v registrační aplikaci. Poslali jste nám svůj životopis? Pak si nezapomeňte přímo v aplikaci objednat i účastnický servis a budeme se na vás těšit v září!

Registrační systém

Hlavní kontakt pro účastníky

Nezapomeňte na účastnický servis!

Základní účastnický poplatek je 1000 Kč.

Ubytování a obědy si můžete objednat v registrační aplikaci, pokud máte přidělený mandát (roli) na AmKonu.

Jak probíhalo přijímací řízení?

Přijímací řízení na letošní AmKon mělo dvě kola.

1. kolo

V prvním kole si vyberete tři role a tu, kterou chcete zastávat nejvíce dáte na první místo. K té napíšete krátký text. Jestli se vidíte v roli poslance nebo senátora, tak budete psát volební projev. V tom byste měli věrohodně podle vaší vysněné role slíbit vašim voličům lepší budoucnost a jak ji dosáhnete, jestli vás zvolí.

Příklad volebního projevu

Pokud se hlásíte na některou z pozic v lobby nebo mezi novináři, tak budete psát průvodní dopis. V něm budoucímu zaměstnavateli ukážete své nejlepší kvality a řeknete, proč by měl zaměstnat zrovna vás.

Příklad dopisu (lobby)  Příklad dopisu (novinář/ka)

A jestli míříte na některou z exekutivních pozic, budete psát dopis samotné prezidentce Spojených států. V tom se ji pokusíte přesvědčit, že by měla na pozici ministra nebo ředitele federální agentury vybrat zrovna vás.

Příklad dopisu prezidentce (exekutiva)

Vyhodnocení a přidělení role

Po prvním kole vyhodnotíme vaše projevy a průvodní dopisy a předběžně vám přidělíme roli podle výsledků hodnocení.

2. kolo

V druhém kole připravíte krátký strukturovaný životopis pro pozici, kterou jste dostali v prvním. Popusťte uzdu fantazii a vytvořte životní příběh pro vaši roli! Budete Republikán, který vyrůstal na ranči v Texasu nebo snad Demokrat, který vystudoval gender studies? Je to jenom na vás! Nezapomínejte ale na věrohodnost.

Příklady životopisů

Finální výsledky

Životopisy ohodnotíme a podle výsledků napevno přiřadíme role. Jestli jste neuspěli v prvním kole, nevěště hlavu, šance tu pro vás pořád je. 

Co když nedostanu žádnou roli?

Nic pořád není ztraceno! Pokud jste nedostali žádnou roli, můžete nás požádat o udělení statusu náhradníka, a jestli se některá z rolí uvolní, tak vám ji nabídneme.